sobota, 3 października 2015

Trzyletnie macierzyństwo

"Okryłam Cię kołderką z nieba
kolorem granatu... bez chmur...
na którym każda z gwiazd zaśpiewa
kołysząc Cię do snu.

Melodia płynąc wprost do serca
spokojny sen nutami otula...
wspomnienie o Tobie z misiem obok
moją matczyną duszę rozczula."


17 sierpnia... moje macierzyństwo osiągnęło status trzyletniego.

Co przez te lata? Radość i partyzantka...
Ktoś kiedyś powiedział, że życie z dzieckiem jest jak ubranie, które nigdy nie będzie dobrze skrojone... że kiedy przyfastrygujesz jeden szew, drugi pęknie.... dziś z całą stanowczością mogę potwierdzić zasadność tych słów.

Miałam ten zaszczyt i przywilej być pełnoetatową mamą ponad 2 lata. To był czas wyjątkowy pod każdym względem - dokonujący przewartościowań, pomagający na nowo poukładać priorytety. Potrzebny, by teraz, kiedy wrzucona zostałam w trudny do okiełznania świat, to wszystko bardzo się przydaje, pomaga szybko przejść nad problemami zawodowymi, międzyludzkimi do tego, co naprawdę ważne... kiedy wraca się do domu po ciężkim dniu, wszystko znów zaczyna kręcić się wokół miłości...

Dziś spotykam na swej drodze ludzi, którzy odnieśli sukcesy w różnych dziedzinach życia. Niejednokrotnie się zastanawiam... co ja takiego osiągnęłam... przecież mam już 32 lata... i dochodzę do wniosku, że można osiągnąć każdy sukces, ale jeśli nie masz kogo kochać, nie będzie on żadną nagrodą. Poczucie spełnienia daje drugi człowiek, zwłaszcza ten mały, który od samego początku nierozerwalnie jest z Tobą związany... to ważniejsze od tego, czy ludzie rozpoznają cię na ulicy, czy masz pełne konto pod koniec miesiąca, ważne zadania do wypełnienia, itd.

Bycie mamą to najlepsza życiowa rola.

Dziękuję Ci Guciu za te 3 wspaniałe lata :*3 komentarze:

  1. Guciu zdrowia, szczęścia, pięknych przygód! Ania święte słowa:((

    OdpowiedzUsuń
  2. ogromny buziol dla trzylatka :* samych wspaniałości Guciu!

    OdpowiedzUsuń
  3. "Bycie mamą to najlepsza życiowa rola." - zgadzam się w 100%.

    OdpowiedzUsuń